DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
 

SERIÁLY NA MOBIL

Seriál Simpsnovi do mobilu!!!!!

1. Serie - 13 dílů- 368 Mb


1 až 3 díl-http://rapidshare.com/files/17902085/The_Sipmpsons_01_1-3_upload_by_pirati..rar.html

4 až 6

díl-http://rapidshare.com/files/17915952/The_Sipmpsons_01_4-6_upload_by_pirati..rar.html

7 až 9

díl-http://rapidshare.com/files/17906609/The_Sipmpsons_01_7-9_upload_by_pirati..rar.html

10 až 12

díl-http://rapidshare.com/files/17910639/The_Sipmpsons_01_10-12_upload_by_pirati..rar.html

13 díl-http://rapidshare.com/files/17911961/The_Sipmpsons_01_13_upload_by_pirati..rar.html

 



Lost 1.série 3gp

 

124-Exodus 2

124

Premiéra:EN25.5.2005  CZ4.3.2007

                                            Popis:

 

Tento díl má oproti jiným dvojnásobnou délku. Občas se můžete setkat také s dílem číslo (1)-25, který je oddelěnou druhou polovinou tohoto.

Zatímco na pláži probíhá velké balení a všichni se prozatím stěhují do jeskyně, pětice lidí u „Černé skály“ nevěří svým očím. Uprostřed džungle se nachází vrak lodi, několik století staré, který tam zřejmě byl odmrštěn obrovskou vlnou tsunami. Uvnitř lidé skutečně naleznou dynamit a také několik mrtvol otroků. Jednalo se zřejmě o loď, která mířila k nějakému dolu.

Ze skupiny lidí najednou zmizela Rousseau, nikdo neví kam. Artz, který se prohlašuje za odborníka na dynamit, získává hlavní roli a snaží se všechny ostatní poučit, jak nebezpečná manipulace s dynamitem je. Opatrně s ním zachází a snaží se zabalit do mokrého hadru, ale v tu chvíli výbušnina exploduje a Artz je rozmetán na kousky.

Výprava na voru zatím úspěšně pokračuje, jediná nepříjemnost se vyskytne, když přijdou na chvíli o kormidlo, naštěstí díky Sawyerově rychlému zásahu se ho podaří znovu získat a zpět na vor upevnit. Plavba potom pokračuje během dne bez problémů.

Na pláží zatím došlo k šokující události. Dítě Claire, která dostalo jméno Aaron, zmizelo! A protože o něj od první chvíle projevovala až nezdravý zájem Rousseau, mají Sayid a Charlie jasno, kam se vydat. Sbalí si pár nejnutnějších věcí a vydávají se směrem k místu, odkud vychází černý kouř.

Jack, Kate, Hurley a Locke opatrně nakládají dynamit do batohů a míří směrem k poklopu. Jsou však přepadeni neznámým monstrem, Locke je za nohu tažen do podivné díry. Jack rychle zareaguje a když už to vypadá, že Locke bude do díry zcela vtažen, Jack hodí do díry dynamit a Locka tím osvobodí. Z díry vyjde jen malý obláček černého kouře, který podivným způsobem zmizí.

Charlie a Sayid jsou na cestě k černému kouři, Charlie pokračuje i přestože byl zraněn na hlavě. Když dorazí k místu, odkud kouř vychází, nachází jen velký oheň zapálený na pláží. Najednou se z džungle vynoří Rousseau a má Aarona, zdravého a živého v náručí. Sayid ji přesvědčí, aby se ho vzdala a v pořádku ho společně s Charliem doručí na pláž zpět ke Claire.

Na voru mezitím nastala noc. Rádiem je nedaleko zachycena loď, po menší hádce se tak Michael rozhodne vyslat jedinou výstražnou světlici, kterou mají. Když se menší člun objeví nedaleko, všichni se radují. Několik lidí na palubě cizí lodi ale neřekne ani slovo, naopak vytáhnou zbraně a postřelí Sawyera, zajmou Walta, zapálí vor a odplují. Michael a Jin se beznadějně drží ve vlnách.

Čtveřice s dynamitem konečně dorazí k poklopu. Když je vše připraveno, snaží se Hurley na poslední chvíli výbuchu zabránit – na poklopu spatřil „prokletá čísla“. Ale je pozdě, dynamit vybuchuje a poklop se konečně otevírá. Všichni se naklánějí dovnitř, touží spatří co je uvnitř…

Postava flashbacku:


V posledním ohlednutí uvidíme opět jednu z mnoha hádek Sun a Jina, tentokrát u letištního občerstvení, Jin zde také potká člověka, který mu vyhrožuje, pokud se nevrátí zpět do továrny otce Sun. Setkáme se také s Charliem, který noc předtím strávil s jinou feťačkou v hotelovém pokoji a pere se s ní o poslední dávku. Všichni se setkávají na letišti, aby společně nasedli do letadla společnosti Oceanic, let číslo 815. Poslední, kdo nasedá do letadla těsně před odletem je Hurley, který stihl odlet na poslední chvíli. Dnes musí být jeho šťastný den…

Obrázky:

Foto1 Foto2

Odkaz:

http://uploaded.to/?id=iihtfs část.1

http://uploaded.to/?id=1i6gqc část.2

123-Exodus

123Premiéra:EN18.5.2005  CZ25.2.2007

 

                                          Popis:

Ostrované dostávají nečekanou návštěvu. Z ničeho nic se na pláži objeví Rousseau, která se strachem oznamuje, že „ti druzí“ přicházejí. Pomalu začne vyprávět, co se přesně stalo, když ona a její přátelé na ostrově ztroskotali a jak všichni postupně umírali. Vše prý začalo, když začal z jednoho místa na ostrově vycházet černý kouř. A stejný černý kouř se nyní objevuje nad horizontem.

Všichni okamžitě začnou pracovat na spuštění voru, který je téměř dokončen, zbývá ho jen dopravit do vody. Čtyři lidé na voru se teď stanou klíčem k záchraně, ale co ostatní, kam je skrýt? Locke má jasno – jediná možnost, kde ukrýt tak velké množství lidí, je pod poklopem. Jack, Locke, Sayid a nově také Hurley a Rousseau se vydávají k poklopu, aby se snažili vymyslet, jak ho otevřít. Když se Rousseau zmíní o výbušninách, které se nacházejí v odlehlé části džungle, je rozhodnuto o nové misi.

O svém úmyslu se podělí s ostatními na pláži, pro dynamit vyráží Jack, Locke, Rousseau, Kate a také Dr.Artz považujíc se za experta. Loučení s těmi, kdo odplouvají na voru, proběhne v rychlosti, času není nazbyt, Sayid předává Michaelovi rádio na vysílání spolu s dobitými bateriemi, pes Vincent Walt daruje do opatrování Shannon, Sun připraví pro Jina pár základních slovíček a Jack se dozví o svém otci, kterého Sawyer potkal v australském baru.

Zatímco vor vyplouvá na neznámou cestu, výprava za dynamitem se setkává v džungli se zvukem, který je strašil už první noc na ostrově. Odváží se jít dál a když je Rousseau dovede až na slíbené místo, kterému říká „Černá skála“, všichni s překvapením koukají na něco nečekaného…

Postava flashbacku:


Tentokrát se vrátíme ke všem hlavním hrdinům do doby těsně před odletem letadla. Vidíme Michaela a Walta, kterak se v hotelovém pokoji poprvé střetávají jako otec a syn. Jack se seznámí na letištním baru se sympatickou dívkou Ana-Lucia, Sawyer je zatčen a na policejní oddělení oficiálně vyhoštěn z Austrálie, Kate v doprovodu šerifa, který si užívá její zatčení a převoz, malý střet Shannon a Boone, ke kterému je nešťastně zneužit Sayid…

Obrázky:

Foto1 Foto2

Odkaz:

http://uploaded.to/?id=pg9kgu

122-Zrozená k ůtěku

122Flashback: KATE
  Premiéra:EN11.5.2005  CZ18.2.2007

                                           Popis:

Stavba voru spěje do finále. Jeden z ostrovanů, Dr.Artz, ale díky své praxi profesora upozorňuje stavaře, že musí co nejdříve pokračovat, jinak je nastávající monzumové období odplaví zcela opačným směrem, než by si přáli. Na stavbě voru tak začnou pracovat téměř všichni, velký zájem být na voru má k překvapení všech také Kate. Jenže vor je obsazený (Michael, Walt, Jin a Sawyer), a tak se Kate snaží dostat Sawyerovo místo.

Locke mezitím zavede Jacka k místu, kde se nachází poklop a společně se snaží vymyslet, jak poklop otevřít. Jack se cítí dotčený, že o poklopu nevěděl dříve a také pochybuje, zda se otevřením poklopu něco vyřeší. Jejich debata je přerušena výkřiky z džungle, na pláží se totiž Michaelovi udělalo zle, když pil vodu z lahve.

Jack zjistí, že Michael byl úmyslně přiotráven, do lahve byl přimíchán slabý jed. Podezření okamžitě padne jednak na Kate, která se snaží dostat Sawyerovo místo a také na Walta, o kterém Locke ví, že se již jednou snažil znemožnit odplutí z ostrova. Walt to popírá a sdělí šokovanému Lockovi, aby se v žádném případě nepokoušel „otevřít tu věc“. Walt se zároveň přizná svému otci, že to byl on, kdo zapálil vor, ale nyní chce pomáhat a dostat se co nejdříve z ostrova.

Když se situaci ohledně podezření vyhrotí, Sawyer všem prozradí pravou (zločineckou) identitu Kate. Ta se okamžitě stává vyhnancem na ostrově, nikdo s ní nechce nic mít. V závěru se ovšem ukáže, kdo koho chtěl skutečně otrávit – jed připravila Sun, která se snažila svého manžela Jina udržet na ostrově. Byl to ovšem nápad Kate a věděl o tom i Jack, který na to přišel a Sun se mu přiznala, ale neví o tom, že to vymyslela Kate, takže jako jediný (mylně) věří, že s tím Kate neměla nic společného.

Postava flashbacku: KATE


Minulost Kate je stále zahalena záhadou. Jisté je, že se už od útlého věku musela potýkat se zákonem, neustále utíkala, měnila jméno i vzhled. Jediný, komu kdy věřila, je její dávná láska z dětství Tom, který nyní ovšem žije se svojí rodinou. Když se po letech setkají, zajedou společně na místo, kde si dříve hráli a kde zakopali svůj dávný poklad (včetně známého modelu letadélka). Ten jí také pomůže, když se Kate snaží navštívit svojí matku v nemocnici. Odhalí ji ale policie a Kate musí utíkat. Při zběsilém pronásledování sice uniká, její láska Tom ale za svojí pomoc zaplatí životem…

Obrázky:

Foto1 Foto2

Odkaz:

http://uploaded.to/?id=3gx7j9

121-Širší dobro

121Flashback: SAYID
  Premiéra:EN4.5.2005  CZ11.2.2007

                                                   Popis:

Koná se pohřeb Boona, zdrcená Shannon není schopna slova. Jack se snaží zorganizovat trestnou výpravu na Locka, ale většina lidí je vystrašených a nemá odvahu. Locke se najednou objeví sám a vyloží co se stalo – vše o nalezení letadla a jeho pádu ze stromu, ale poklop nezmíní. Jack se ho snaží napadnout, ale vyčerpáním omdlí.

Prostředníkem k řešení událostí se stává Sayid. Shannon ho požádá, aby pro ni zabil Locke, který má podle ní na svědomí smrt Boona, Jack zase chce, aby Locke řekl všechno, co tají. Sayid a Locke se následně vydávají společně k vraku letadla, během cesty Sayid Locka vyslýchá, ale ten mu nic neprozradí.

Po nalezení vraku se odehrává mezi oběma napjatá konverzace, Sayid zjistí, že Locke má svojí vlastní zbraň, ten se ale s ničím neskrývá a otevřeně přizná, že to byl on, kdo kdysi Sayida během snahy najít zdroj vysílání omráčil. Sayid se vrací do tábora, aby všem oznámil, že věří Lockovi, že Boona nezabil. Shannon ani Jack mu nevěří. Dochází k hádce a Shannon po Lockovi vystřelí.

Na pomoc na poslední chvíli přijde Sayid a celou věc zachrání. Mezi Sayidem a Lockem tak dochází k jistému prolomení nedůvěry a když poté Sayid chce, aby mu Locke ukázal poklop, je tam po chvíli doveden. Na pláží zatím Claire musí řešit nové maminkovské povinnost, jednou z nich je se naučit uklidnit své dítě. K překvapení všech se hlas Sawyera ukáže jako ten, kdo dokáže dítě bez problému uspat.

Postava flashbacku: SAYID


Sayid je zadržen agenty CIA a vyslýchán. Není však považován po válce v Zálivu za vyloženého nepřítele nebo teroristu, CIA po něm chce, aby se vypravil do Austrálie, kde jeden z jeho dávných přátel je podezírán z držení velkého množství výbušnin a možného teroristického útoku. Sayid váhá, ale když mu CIA ukáže fotky Nadji a slíbí mu po úspěšné misi adresu místa, kde se skrývá, vydává se vstříc svému osudu. Podaří se mu během krátké doby proniknout mezi teroristickou buňku a vypátrat, že se skutečně chystá vražedný útok. Před svým přítelem tají svojí pravou totožnost až do chvíle těsně před atentátem, ten ale věří svému údělu a raději si vezme život. Sayidovi se podaří dovézt výbušninu do bezpečí. CIA mu dává adresu Nadji a letenku z Austrálie.

Obrázky:
Foto1 Foto2

Odkaz:

http://uploaded.to/?id=3gbbcv

120-Neublížim

120Flashback: JACK
  Premiéra:EN6.4.2005  CZ29.1.2007

                                           Popis:

Těžce zraněný Boone leží v jeskyni a Jack se ho snaží ze všech sil zachránit. Boone ztratil hodně krve, má rozdrcenou nohu a vážné vnitřní krvácení. Ostatní se mu snaží ze všech sil pomoci, je třeba především získat krev stejné skupiny. Protože jeho sestra zrovna mezi ostatními není, přikročí Jack k zoufalému kroku – daruje svojí univerzální krev.

Zároveň dochází k jiné vážné události. Claire má porodní stahy a vypadá to, že nové dítě se narodí přímo uprostřed džungle, kam se Claire vydala na procházku. Protože ale Jack nemůže od Boona odběhnout, vzniká improvizovaný porodní tým – Kate, Charlie a proti své vůli spolupracuje také Jin. Po několika hodinách se Kate a Sun podaří s úspěchem porodit zdravé dítě – chlapečka.

V jeskyni Jack bojuje o Boonův život. Ten se na chvíli probere a řekne Jackovi nejen o pravém důvodu svého pádu, ale i o poklopu. Jack si myslí, že blouzní a příliš mu nevěří. Starosti mu dělá nyní Boonova noha, kde se shromažďuje krev a pokud chce být Boone zachráněn, musí být amputována.

Jack se připraví na amputaci, ale Boone ho poprosí, ať přestane. Po velkém vnitřním přesvědčování nechává Jack Boona na pokoji a ten v bolestech umírá. Zatímco většina lidí na pláží slaví narození dítěte Claire, v jeskyni truchlí Shannon, která se spolu se Sayidem vrátila z noční procházky. A Jack se vydává najít Locka…

Postava flashbacku: JACK


Už jsme poznali život Jacka především v jeho vztahu s otcem. Ale co nevíme, že Jack se oženil se svojí bývalou pacientkou jménem Sarah, přestože den před svatbou málem vycouval. O správnosti tohoto kroku ho nakonec přesvědčil jeho otec, který ho na poslední chvíli přijel navštívit. Po noci plné váhání a pochyb nakonec přeci jen Jack říká u oltáře své „Ano“. Jak už ale víme podle jiných událostí, jeho manželství nemělo dlouhého trvání…

Obrázky:
Foto1 Foto2

Odkaz:

http://uploaded.to/?id=29oyg5

119-Deus Ex Machina

119Flashback: LOCKE
  Premiéra:EN30.3.2005  CZ22.1.2007´

                                             Popis:

Locke a Boone pracují delší dobu na otevření nalezeného poklopu v džungli, ale marně. Ani v okamžiku, kdy postaví úderný nástroj, se jim nepodaří se skrz poklop dostat. Locke je navíc zraněn malým šrapnelem, k Boonovu překvapení vůbec nic necítí. Boone ale pozoruje na něm jisté potíže s chůzi.

Boone začíná trochu pochybovat o úspěchu při otevírání poklopu. Locke ho utěší tím, že ostrov jim dal znamení. V noci se mu zdálo, jak nad stromy spadlo letadlo. Druhý den se společně vydají směrem k místu, kde podle jeho snu mělo letadlo dopadnout i přes značné pochybnosti Boona.

Zatímco na pláži Jack a Kate pomáhají s nepříjemnými bolestmi hlavy, kterými trpí Sawyer (ukáže se, že trpí dalekozrakostí), Boone a čím dál tím méně pohyblivý Locke skutečně naleznou havarované letadlo. Protože se ale letadlo nachází nad skalami v korunách stromů, dokáže k němu vylézt jen Boone, Locke zůstává na zemi.

Boone v letadle najde velké zásoby drog – jednalo se o pašerácký letoun – a také fungující rádio, které se mu podaří na pár okamžiku oživit. Jenže v tu chvíli letoun z koruny stromů spadne – a Boone je uvnitř. S vypětím všech sil Locke dotáhne zraněného Boona zpátky do jeskyně, ale zalže o tom, jak se mu to stalo. Vzápětí zmizí a u zavřeného poklopu zoufale a beznadějně klečí. Když v tom okamžiku z poklopu začne vyzařovat světlo.

Postava flashbacku: LOCKE


Locke jako mladý pracoval v obchodě s hračkami. Tam se také poprvé setkal se svou skutečnou matkou (vyrůstal po ústavech), která za ním přišla, ale setkání s ní je natolik zvláštní, že si Locke nejdříve nechá najmout soukromého detektiva a také si nechá ověřit DNA. Test je pozitivní, zároveň s tím se Locke setká také se svým pravým otcem, bohatým průmyslníkem. Začnou se často stýkat a navzájem se spřátelí. Když se tak jeho otec zmíní o své nemocné ledvině, neváhá Locke ani chvíli a podstoupí transplantaci. Po operaci se ale probouzí v prázdné místnosti a zjišťuje, že byl svými vlastními rodiči podveden a využit jen pro dárcovství orgánů…

Obrázky:

Foto1 Foto2

Odkaz:

http://uploaded.to/?id=wr8qog

118-Čísla

118Flashback: HURLEY
  Premiéra:EN2.3.2005  CZ15.1.2007

                                         Popis:

Práce na druhém voru pokračují velice rychle, „stavaři“ Michael a Jin se poučili z první verze a nyní jim jde práce lépe a efektivněji. Michael řekne Jackovi, že jejich šance na záchranu by byla na voru větší, kdyby měli u sebe vysílačku. Ta sice na ostrově je, ale nejsou k ní žádné baterky. Jack si ale vzpomene, že mu Sayid říkal o bateriích, které viděl v zajetí u Rousseau.

Sayid si však nevzpomíná, kudy přesně se k Rousseau jde, navíc snaha rozluštit zápisky z jejích úkrytu, byla marná. Hurley, který se náhodou k papírům dostane, na nich objeví pro sebe velice povědomou číselnou sérii – 4,8,15,16,23,42. Nejdříve se zkusí zvědavě zeptat Sayida, zda neví něco víc, celé tajemství si však nechává pro sebe. Tajně také ukradne od Sayida mapu a sám v džungli se snaží zápisky na papírech rozluštit.

Hurley narazí na kabel vystupující z moře a vydá se po zdroji, stejně jako to před ním udělal Sayid. Těsně před tím, než dorazí k pasti, ho dožene Sayid a ostatní, na poslední chvíli se podaří Hurleyho z pasti zachránit. Protože jsou všichni v místě, kde se Sayid poprvé nepřímo setkal s Rousseau, rozhodnou se v okolí pátrat po jejím domnělém úkrytu. Najdou dlouhý provazový most, který ale vydrží přechod jen Hurleyho a Charlieho, Sayid a Jack se musí vydat oklikou.

Společně narazí na drát, který způsobí malý výbuch, když se kouř rozplyne, objeví se úkryt Rousseau, ale již dávno opuštěný. Charlie a Hurley cestují druhou stranu, když v tom po nich někdo začne střílet – ukáže se, že Rousseau. Zatímco Charlie prchá směrem k místu, kde se nacházejí Jack a Sayid, Hurley narazí na Rousseau, ale když se jí svěří se svojí číselnou teorií, ta mu to ještě potvrdí. Když se potom všichni sejdou, Hurley s překvapením nese baterii. Všichni se vrací do tábora, kde mezitím Claire oslavila narozeniny (a dostala od Locka vytesanou kolébku).

Postava flashbacku: HURLEY


Hurley mohl být obyčejným tlouštíkem, který se nikdy neodstěhoval od své mámy, kdyby ale jednoho dne nevsadil jistá čísla v loterii – a vyhrál neuvěřitelné množství peněz. Od té doby ho ale potkává jedno neštěstí za druhým, při vyzvednutí výhry mu zemřel dědeček, při jeho pohřbu kněze zasáhl blesk, manželství jeho bratra se rozpadlo, v jeho novém domě vypukl požár, paradoxně díky jiným věcem se jeho finanční majetek stále rozrůstá. Hurley čím dál tím věří více, že čísla byla prokletá a proto se vydá do blázince za člověkem, který mu je kdysi prozradil. Ten mu prorokuje, že se kletby už nezbaví a zároveň ho odkáže na jednoho Australana, který mu tyto čísla pověděl. Když Hurley navštíví jeho dům, najde v něm jen pozůstalou manželku, která i přes mnoho neštěstí včetně smrti svého chotě nevěří, že její osud mají na svědomí nějaká čísla…

Obrázky:

Foto1 Foto2

Odkaz:

http://uploaded.to/?id=en4hhg

117-Ztraceni v překladu

117Flashback: SUN a JIN
  Premiéra:EN23.2.2005  CZ8.1.2007

                                           Popis:

Jin a Sun se na ostrově vždy stranili ostatních, Jin také proslul tím, že bych až chorobně žárlivý na svojí manželku, především co se Michaela týče, který naposledy se snažil hádající se pár uklidnil, poté co se Sun koupala přede všemi jen v bikinách. Sun se snaží poté s Michaelem domluvit anglicky, aby se snažil do jejich věcí příliš nezasahovat.

Naopak Sayid, který pomáhá stavět vor, se pomalu, ale jistě sbližuje se Shannon. Vor už je téměř před dokončením, ale jedné noci dojde k požáru a celý vor shoří. Zběsilý Michael má jasného viníka – Jina, který se podle něho hodlal pomstít, že se zastal Sun. Protože nikdo jiné nemá jiné vysvětlení, rozhodnou se všichni Jina dopadnout a hodlají ho lynčovat.

Na poslední chvíli vše zachrání Sun, která dorazí na pláž právě včas. Neví, jak řádění Michaela a ostatní zarazit a tak začne křičet – anglicky. Všichni jsou v šoku, většina z nich o tom, že Sun umí anglicky nevěděla – ze všeho nejvíc je z toho pryč její manžel Sun. Takže přestože ostatní okamžitě Jina pustí, věc mezi manželi se zhorší, Jin nemůže zapomenout své ženě, že mu o své znalosti neřekla.

Zatímco Sayid a Shannon začnou rozvíjet svůj vztah, Michael se hodlá nepřízni osudu postavit a vybudovat nový vor. Velice intenzivně mu začne pomáhat Jin, který se od své manželky zcela distancoval. Zpovzdálí vše nenápadně sleduje malý Walt, jež byl krátce předtím usvědčen Lockem, jako skutečný původce požáru…

Postava flashbacku: SUN a JIN


Jin musel o ruku své manželky Sun hodně bojovat a protože pocházel z chudé rodiny, přijal bez rozmyšlení místo v továrně otce Sun. Mladý pár je velice šťastný za každou společnou chvíli, Sun je líto, že se jejich svatby nedožil také Jinův otec. Následující léta jsou pro oba dva zatěžkávající zkouškou – Jin vykonává pro svého zaměstnavatele i ne zrovna standardní práci, například přinutí jednoho z veřejných činitelů, aby se mu nestavil do cesty. Sám je však velice pyšný na úspěchy, které dokázal, především s přihlédnutím z jakého prostředí pochází. V závěru vidíme, jak v rozpadlé vesničce už coby bohatý byznysmen navštěvuje starého rybáře, ze kterého se vyklube jeho otec. Jin ho přede všemi zapíral, protože se styděl za svůj původ.

Obrázky:
Foto1 Foto2

Odkaz:

http://uploaded.to/?id=e9du4b

116-Psanci

116Flashback: SAWYER
  Premiéra:EN16.2.2005  CZ17.12.2006

                                             Popis:

Jedné noci se divokému kanci podaří úspěšně rozházet všechny Sawyerovy věci a některé odtahat do džungle. Když ho Sawyer pronásleduje, zaslechne šepot, podobný tomu, který slyšel při útěku od Rousseau i Sayid. Ale protože nechce Sawyer vypadat před ostatními divně, nikomu o šepotu neřekne.

Přesto se se zvláštní posedlostí vydává do džungle dotyčného kance najít, aby se mohl za roztahané věci pomstít. Protože neumí stopovat, tak se mu to nedaří a Kate mu nabídne pomoc výměnou za něco - když ho Kate vystopuje, může v budoucnu od Sawyera chtít cokoliv. A protože Sawyer jako jediný nevrátil po společném útoku na Ethana zbraň do zamčeného kufru, je nasnadě, po čem Kate jde.

Zatímco proběhne pohřeb Ethana, Charlie se chová divně. S nikým – ani s Claire – se nechce bavit a nabroušeně chodí okolo. Hurley pošle Sayida jako zkušeného psychologa, aby zkusil s Charliem promluvit, ale marně. Teprve po čase sám zjihne a připojí se k ostatním na pláži. Tam mezitím probíhá stavba voru.

Pátrání zavede Sawyera a Kate až k mladému kanci, ale Kate donutí Sawyera, aby ho pustil. Ale svůj slib splnila, Sawyer je tak nucen vydat svou pistoli Jackovi. Během vzájemné konverzace pozná, že muž, kterého kdysi potkal v baru, je ve skutečnosti Jackův otec. Sawyer se ale o tom Jackovi nezmíní.

Postava flashbacku: SAWYER


Poté, co byl svědkem (sebe)vraždy svých rodičů, přísahal Sawyer sám sobě, že dopadne muže, který ho o rodiče připravil. Teprve až v dospělosti mu jeden z jeho kamarádů zjistil, že se tento muž skrývá v Austrálii, v Sydney. Sawyer neváhá ani minutu a vydává se na cestu, na daném místě skutečně nachází muže daného popisu. Opatří si zbraň a hodlá vykonat pomstu. Napoprvé to nedokáže, teprve až za deštivé noci, poté co v rozhovoru s neznámým starším mužem v baru získal odvahu, muže zastřelí. Ten mu však těsně před smrtí oznámí, že žádného Sawyera nezná. Kamarád celou věc pouze narafičil, aby se zbavil nepohodlného dlužníka…

Obrázky:

Foto1 Foto2

Odkaz:

http://uploaded.to/?id=zi9fve

115-Návrat domů

115Flashback: CHARLIE
  Premiéra:EN9.2.2005  CZ10.12.2006

                                                  Popis:

Navrátivší se Claire se pomalu usazuje v jeskyni. Nemá sice na sobě žádné viditelné známky zranění, ale když si bez známky zájmu prohlíží ostatní, zjistí se, že Claire ztratila paměť! Nepamatuje si nic od doby, kdy nasedla do letadla, tedy žádnou událost, která se stala od havárie na ostrově. To mrzí především Charlieho, který byl Claire celou dobu na ostrově nejblíže.

Díky tomu, že Claire ztratila paměť, není jasné, jakým způsobem utekla ze zajetí Ethana a zda je Ethan ještě naživu. Odpověď na sebe nenechá dlouho čekat, Ethan využije Charlieho slabé chvilky a přepadne ho v džungli. Vyhrožuje tím, že pokud nedostane Claire zpět, zabije každý den jednoho ostrovana. A Charlieho naposledy.

Zatímco on a Jack chtějí okamžitě podniknout trestnou výpravu a Ethana v džungli najít, Sayid a Locke navrhují spíše obrannou taktiku. Ta ovšem selže a druhého dne ráno je jeden z ostrovanů nalezen mrtvý. To přinutí všechny ke změně plánu. Jack poví Sayidovi a Lockovi o kufru zbraní, další zbraň kromě Kate dostane ještě Sawyer.

Claire, která zpočátku nevěděla, proč se jí všichni tak straní, je konečně seznámena s celou situací a souhlasí s tím, aby působila jako návnada. Ethan skutečně dorazí na místo, kde je Claire, a zaútočí. V tu chvíli sklapne past a všichni ostatní se na něj vrhnou. V bojovém zmatku jedna ze zbraní odlétne stranou. Charlie neváhá, pistoli sebere a Ethana zastřelí. Ostatní sice mohutně protestují, protože Ethan jim mohl sdělit nějaké informace, Charlie ale pochybuje a navíc je rád, že si Claire začíná pomalu, ale jistě vzpomínat.

Postava flashbacku: CHARLIE


Po rozpadu DriveShaft se Charlie poflakoval, jak se dalo. Jedinou existenciální otázkou, kterou musel řešit, bylo kde sehnat peníze na drogy. Jeho sláva mu zaručovala stále celkem solidní úspěch u dívek, a tak mu nedělalo problémy sbalit dcerku bohatého průmyslníka. Ta si ho velice oblíbila, stejně jako její otec, který Charliemu nabídl práci v jeho firmě na kopírky. Při první testovací zkoušce ale Charlie hlavně díky drogovému absťáku selže, navíc se proflákne, že se pokusil ukrást jedno ze vzácných pouzder na doutníky.

Obrázky:

Foto1 Foto2

Odkaz:

http://uploaded.to/?id=6fnyqr

 



114-Zvláštní vlohy

114Flashback: MICHAEL a WALT
  Premiéra:EN19.1.2005  CZ3.12.2006

                                         Popis:

ztah mezi Lockem a Michaelem se vyhrocuje. Walt se o Locka hodně zajímá, Locke ho na oplátku učí třeba házet noži. Když to Michael uvidí, pohádá se s Lockem a upozorní ho, aby se od Walta držel dál. Locke ho přitom upozorní, že Walt je výjimečný a mělo by s ním být zacházeno jako s dospělým.

Michael se stále marně snaží najít pouto se svým synem, a když se objeví nápad, jak se dostat z ostrova, Michael se ho ihned chytí. Okamžitě začne shánět různé věci z trosek, které by se daly použít na stavbu voru. Locke mezitím Walta požádá, aby respektoval otcovo přání a nestýkal se s ním. Michael je ovšem znovu přistihne a tentokrát vyhrožuje Lockovi smrtí.

Když se jednoho odpoledne Walt spolu s Vincentem ztratí, Michael okamžitě míří za Lockem. Když ho u něj nenajde, společně se vydávají do džungle Walta najít. Walta s Vincentem mezitím napadne lední medvěd a oba se na poslední chvíli schovají v křoví. Na místo dorazí Locke s Michaelem a po nemalém úsilí se jim podaří oba zachránit, Michael při tom těžce poraní útočícího medvěda. Po této záchraně se vztahy mezi Waltem a Michaelem a také Lockem zlepší.

V jeskyni Charlie neodolá těžkému pokušení přečíst si nalezený deník Claire, kde se o sobě dozví docela příjemné věci. Samotné pátrání po Claire nikam nevedlo, jedné noci se však překvapivě Claire sama znovu objeví.

Postava flashbacku: MICHAEL a WALT


Michael se seznámil se svou manželkou Susan, když byl ještě hodně mladý. Oba s vzájemnou důvěrou společně snili velké plány, a když se jim narodil syn, ještě nebyli ani manželé. Nabídka na místo v Amsterdamu však zarazila mezi mladý pár klín, Susan a čerstvě narozený Walt se tak stěhují od Michaela pryč. Michael se snaží i na dálku se svou rodinou komunikovat, ale do věci zasáhne nový přítel Susan. Rozzlobený Michael se hodlá vydat do Amsterdamu, ale je sražen automobilem a nucen několik měsíců pobývat v nemocnici. Zatímco v USA se Michael užírá svým trvalým postižením způsobujícím kulhání, v Austrálii, kam se Susan s Waltem přestěhovali, začne docházet k podivným událostem, a to vždy, když se malý Walt rozlobí. Největší nehoda teprve následuje – Susan umírá a její přítel se zříká Waltova opatrovnictví. Michael se vydává do Austrálie, aby se poprvé po devíti letech setkal osobně se svým synem a odvezl si ho k sobě domů…

Obrázky:

Foto1 Foto2

Odkaz:

http://uploaded.to/?id=5szris

113-Srdce a mysl

113Flashback: BOONE a SHANNON
  Premiéra:EN12.1.2005  CZ26.11.2006

                                          Popis:

Boone začíná být nespokojen s tím, jak se Sayid motá okolo jeho sestry Shannon. Navíc někteří přeživší začínají být nespokojeni s tím, že on a Locke se v poslední době vracejí ze svých loveckých výprav bez kořisti. Když se nemocný Hurley vydá za Jackem a ten mu zjistí nedostatek proteinů (nedostatek masa), začne se i Jack ptát sám sebe, proč najednou Locke neulovil dlouho žádného kance.

Boone a Locke mezitím pokračují v pokusech otevřít poklop, Locke se navíc snaží uklidnit Boona, který je nervózní ze Sayida a své sestry. Boone by navíc chtěl o poklopu říci ostatním, ale Locke ho varuje. Když už je téměř rozhodnout vyzradit to alespoň Shannon, Locke ho omráčí, sváže a zanechá v džungli s nožem nedaleko. Podivný zvuk, který slyšel první noc na ostrově ho vyburcuje, rozváže se sám a rychle běží na pomoc Shannon, kterou Locke uvázal pro výstrahu nedaleko. Společně uniknout dotírání monstra vydávající podivný zvuk uprostřed hustého porostu.

Na pláži nic netušící ostatní pokračují v nové každodenní rutině. Hurley se snaží naučit od Jina lovit ryby, aby měl nějaké maso, Kate a Sun společně založí zahrádku. Kate náhodou odhalí, že Sun rozumí anglicky, ale Sun jí poprosí, ať o tom nikomu neříká.

Boone a Shannon se vrací zpět na pláž, když monstrum najednou zaútočí znovu. Boone unikne, ale Shannon je zabita. Zdrcený Boone opouští její tělo a vydává se zpět za ostatními. Na pláží zaútočí na Locka, aby se pomstil, když v tom uvidí spokojenou a živou Shannon společně se Sayidem. Locke se spokojeně usmívá, omráčil ho totiž silným halucinogenem, díky kterému si Boone představoval smrt svojí sestry. Byly ale všechny zážitky z jeho dobrodružství jen představami?

Postava flashbacku: BOONE a SHANNON


Boone a Shannon jsou nevlastní sourozenci bohatých rodičů. Shannon žila jistou dobu v Austrálii s mužem, který ji začal týrat. Když zavolá o pomoc Boonovi, ten neváhá a okamžitě se jí vydá na pomoc. Snaha o domluvu s jejím přítelem Brianem nepomáhá, na policii Boonovi také nevěří. Proto se rozhodne vše vyřešit penězi a nabídne Brianovi 50.000 dolarů, aby Shannon nechal na pokoji. Jenže vše je mnohem složitější – Shannon s Brianem vše nakamuflovali, aby dostali z Boonovy matky peníze. Naštvaný Boone se popere s Brianem a odchází. Po několika dnech za ním ale Shannon přichází oloupená a zmlácená – tentokrát už doopravdy. Brian ji podrazil a peníze jí sebral. Jejich rozhovor se rozplyne do vášnivé noci, ráno před odletem do L.A. je však Shannon opět chladná a nepřístupná…

Obrázky:

Foto1 Foto2

Odkaz:

http://uploaded.to/?id=hv1jxj

112-Záhadný kufřík

112Flashback: KATE
  Premiéra:EN5.1.2005  CZ19.11.2006

                                           Popis:

Při sbírání ovoce Kate znenadání narazí na Sawyera. Společně se vydávají směrem do neprozkoumané části džungle, když najdou jezero s vodopádem. Začnou se koupat, po několika okamžicích naleznou pod hladinou vody zásadní překvapení – část letadla s několika mrtvolami. A také s kufrem, o který okamžitě projeví zájem Kate a prohlašuje, že je její. Ale protože nemá klíč, nedá se Sawyer přesvědčit a nechá si ho.

Zatímco Locke a Boone mizí každé ráno, aby lépe prozkoumali svůj nový objev - poklop, Sayid se snaží rozluštit papíry, které vzal z úkrytu Francouzky Rousseau. Požádá o pomoc Shannon, která jako jediná francouzsky rozumí, ale jejich společná snaha nikam nevede.

Kate se mezitím snaží získat pro sebe kufřík, nejdříve násilím od Sawyera (ten se marně snaží jej otevřít), a když to nejde, zajde za Jackem a požádá ho o pomoc. Společně potom vykoupou tělo mrtvého šerifa, kterému kufřík patřil, a získají od něj klíč. Protože však Kate stále před Jackem tají obsah kufru, vezme klíč k sobě, a když získá po přemlouvání kufr od Sawyera, otevře ho. Uvnitř se skrývají čtyři zbraně. To ale není to, co Kate chtěla. Z obálky vytáhne model letadélka, které kdysi patřilo muži, jehož milovala, a vezme si ho k sobě.

Zatímco Kate na pláži smutně vzpomíná na svou dávnou lásku, Shannon z papíru rozluští jednu část slov – jedná se o text k písni „Beyond the Sea“, kterou zná ve francouzštině z doby, kdy pobývala v Evropě.

Postava flashbacku: KATE


Minulost Kate je sice spojena se zločinem, ale převažují otazníky nad tím, proč se dala na pochybnou dráhu a před čím se ukrývala na vzdálené farmě. Vidíme ji, kterak společně s dalšími třemi muži přepadává banku, a když se celý plán zvrtne, neváhá je všechny bez mrknutí oka zastřelit. Jejím cílem během přepadení nebyly peníze v trezoru, ale zelená obálka skrývající model letadélka…

Obrázky:

Foto1 Foto2

Odkaz:

http://uploaded.to/?id=sgh3sn

111-Každý správný kovboj má problémy s tátou

111Flashback: JACK
  Premiéra:EN8.12.2004  CZ14.11.2006

                                          Popis:

Když se skupina přeživších dozvěděla o tom že Ethan není na seznamu pasažérů, vydává se okamžitě na místo, kde byl naposled viděn. Uprostřed džungle nacházejí ale jen batoh Claire a stopy zápasu okolo. Jack se okamžitě vydává je stopovat, ale je neúspěšný a jen se motá v kruzích. Dostihne ho Locke a navrhuje mu, aby on byl hlavním stopařem.

Jack nesouhlasí, chce Claire za každou cenu najít, dává si totiž za vinu, že jí zpočátku nevěřil. Nakonec se utvoří dvě stopovací dvojice – Kate+Jack a Locke+Boone. V táboře mezitím organizuje vlastní pátraní ještě Michael, kterého Locke do party odmítl. V džungli najde čtveřice první stopy, ale protože se rozcházejí v názoru, které z nich jsou správné, rozdělí se a každá dvojice se vydá jiným směrem.

Během stopování se obě dvojice snaží více poznat, především Boone je ohromen znalostmi Locka, Jack zase zjišťuje, že otec Kate byl v armádě. V táboře se Sawyer neúspěšně snaží dostat nějaké informace ze Sayida, je mu jasné, že ví víc, než říká. V džungli mezitím stopování přináší první úspěchy, Jack se sice oddělí od Kate, ale narazí na Ethana. Ten mu vyhrožuje a Jacka zmlátí.

Nedlouho poté, co se Jack vzpamatuje, nachází spolu s Kate u stromu zavěšeného Charlieho. Po několika neúspěšných pokusech se Jackovi podaří Charlieho oživit. Po Claire není ani stopa, na nic nenarazil ve vlastním pátrání ani Michael. Zatímco Charlie je v jeskyni ošetřován a seznámen s tím, že Claire drží stále Ethan, do noční džungle se na další průzkum vydávají Boone a Locke. Zcela náhodou nacházejí uprostřed lesa v zemi zabudovaný ocelový poklop...

Postava flashbacku: JACK


Z minulých dílů víme, že Jack je chirurgem stejně jako jeho otec. Na jedné z operací ho dokonce uprostřed práce zastoupí, přesto se mu nepodaří zraněnou pacientku zachránit. Později se ukáže, že Jackův otec byl opilý a díky jeho chybě přišla pacientka nepřímo o život. Otec to nechce přiznat a do lékařské zprávy uvádí nepravdivou výpověď. Jack na otcův nátlak přistoupí na podepsání, ale když dojde k zasedání lékařské komise na základě stížnosti od pozůstalých pacientky, svojí výpověď v otcův neprospěch změní…

Obrázky:
Foto1 Foto2

Odkaz:

http://uploaded.to/?id=468e6v

110-Cizí výchova

110Flashback: CLAIRE
  Premiéra:EN1.12.2004  CZ5.11.2006

                                     Popis:

Těhotná Claire, která se přestěhovala do jeskyně, trpí nočními můrami. Má sny o tom, jak její už narozené dítě mizí z kolébky a nikdo neví kam. Během jedné noci se jí dokonce zdá velice živý sen, jak se ji někdo snaží ohrožovat přímo v jeskyni. S křikem se probudí, neví, zda to byl sen nebo skutečnosti. Ostatní jí nevěří, Jack se ji snaží uklidnit mírnými sedativy.

Protože není jasné, kdo konkrétně přežil, Hurley navrhne, že proved



223-Žij s námi nebo zemři sám

223Flashback: DESMOND
  Premiéra:EN24.5.2006 

                                         Popis:

Tento díl má oproti jiným dvojnásobnou délku. Občas se můžete setkat také s dílem číslo (2)24, který je oddělenou druhou polovinou tohoto.

Na plachetnici, kterou zahlédli na konci minulé epizody z pláže, připlul Desmond. Prý tam svoji loď celou dobu měl a 2 a půl týdne plul směrem od ostrova. A nakonec se nějakou záhadou ocitl znovu na ostrově. Má pocit, že nic jiného než ostrov nezbylo.

Sayid říká Jackovi, že Michael je s Druhými a ti na Jacka a spol. určitě chystají léčku. Má plán, že on pojede od moře na Desmondově plachetnici a pokud bude vzduch čistý, dá jim kouřový signál. Potřebuje s sebou někoho, kdo umí plachtit a jde se zeptat Jina. Sun proti jejich vůli jede také. Cestou okolo ostrova na pláži zahlédnou zbytek obrovské sochy, velkou nohu se čtyřmi prsty. Později doplují k podivné skále, kterou popisoval Michael. Najdou chatrče, ale jsou prázení. Za dveřmi, co vypadaly jako vstup do bunkru, je jen skála - je to jen naoko. Sayid dává kouřový signál.

Eko se snaží dál mačkat tlačítko a Locke se mu v tom snaží zabránit. Na pomoc si přivede Desmonda, kterému povýprávěl o sledovací stanici Perla. Desmond umí spustit protipožární dveře, a tak se zavřou v místnosti s počítačem. Eko si sežene na pomoc Charlieho a vracejí se s dynamitem, který dají k protipožádním dveřím a odpálí. Čekají, až počítadlo doběhne k nule. Zatím Desmond začne prohlížet papíry s čísly vytištěné ze stanice Perla. Ptá se Locka, od jakého data jsou na ostrově. Najde v papírech texty "System failure" a datum, shodující se s tímto datem - 22.9.2004. Takže opožděné zadání čísel způsobilo pád letadla. Charlie je zatím na druhé straně dveří ohlušen a snaží se probudit Eka. Počítadlo se dostane k nule a Locke čísla nezadá. Vše se začne třást, kovové předměty létají ke zdi, za kterou je zřejmě elektromagnet. Charlie s Ekem se snaží dostat pryč. Desmond se vypraví s klíčem k místu, odkud může vyhodit zařízení do povětří a udělá to.

Jack, Sawyer, Kate, Hurley a Michael jsou na cestě k Druhým. V džungli zahlédnou obrovského zeleného ptáka. Později jsou sledování, zastřelí jednoho z pronásledovatelů a pak Jack na Michaela prozradí, že je vede do léčky. Michael se přizná a přiznává i to, že zabil Anu a Libby. Cestou dál najdou hromadu sešitů - vyústění potrubní pošty. Je to jen tak na louce, zjevně je nikdo nečetl. Přitom jsou tam desítky nebo spíš stovky sešitů, všechny celé ručně popsané tím, co lidé v bunkrech dělají. Pak uvidí Sayidův kouřový signál a vzápětí je střelí uspávací šipky a jsou zajati. S pytli na hlavě je odvedou na molo. Kate řekne "vousáči", že vědí, že jeho vousy jsou falešné, tak si je sundá. Také se dozvědí, že jeho jméno je Tom a jméno černošky, která vyslýchala Micheala, je Bea. Pak v lodi připluje "Henry Gale", vypadá to, že on je vůdce Druhých. Michaelovi dle dohody dá loď, ve které je již Walt a řekne mu, dle jakého kurzu plout, aby se dostal domů. Prý se už ale nikdy nebude moct vrátít zpět. Hurleyho pošle zpět do tábora, aby ostatním řekl, že na toto místo nikdy nesmějí chodit. Ostatní tři zajatce si nechá, ale Michael si ještě ověřuje, jestli jim skutečně neublíží, jak zněla dohoda. Henry přitakává.

Pak všichni na ostrově - jak trosečníci na pláži, tak Druzí a jejich zajatci a zbytek na plachetnici - slyší divné zvuky, obloha se zbarví do fialova a pak zase vše utichne. Všude po pláži jsou rozeseté kousky bunkru, zásoby atd. Pak se vrací Charlie. Ptají se ho, kde je Locke a Eko. Diví se, že se ještě nevrátili. Claire je ráda, že ho vidí a políbí se.

Přesouváme se do nějaké polární stanice kde dva muži hrají šachy. Najednou na monitoru počítače bliká "Detekována elektromagnetická anomálie". Říkají, že to je ono a že to snad znovu neprošvihli. Zvednou telefon a volají paní Widmorové, že "to našli". Paní Widmorové je Desmondova Pen...

Postava flashbacku: DESMOND


Vidíme Desmonda, jak ho propouštějí z vojenského vězení. Dostává zpět své věci - fotku sebe s nějakou ženou (kterou jsme již viděli v bunkru) a knihu od Charlese Dickense Náš společný přítel. Prý od něj Desmond četl vše, jen tuto si šetří, aby to bylo poslední, co si přečte před smrtí. Před vězením na něj čeká Charles Widmore, bohatý otec jeho dívky Penelope, ukazuje mu, že má všechny dopisy od Desmonda pro ni z vězení, takže žádné nedostala a už má nový život a má se vdávat. Nabízí mu peníze, aby ji nechal na pokoji.

Později se setká ve kavárně s Libby a vypráví jí, že má v plánu vyhrát sólový závod v plachetnici kolem světa, aby dokázal otci své dívky, že za něco stojí. Nevzal jeho peníze a nemá zatím peníze ani na loď. Libby mu řekne, že ona loď má po svém muži, který před měsícem zemře, a že chce, aby si ji vzal. Loď po Libby pojmenoval Elizabeth.

Dále vidíme Desmonda, jak jde běhat na stadión, kde už běhá Jack. Tam se setká se svou Pen, která jej prý našla díky tomu, že má dost peněz i odhodlání. Ptá se, jestli si už přečetl tu knihu, co si šetřil. Ještě ne. Ptá se, proč jí nenapsal. Desmond říká, že vyhraje závod, že potřebuje získat zpět svou důstojnost, o kterou ve vězení přišel. A pak se za rok vrátí k ní. Pak vidíme Desmonda při závodě, počasí mu moc nepřeje, voda se přelévá přes loď... Desmond upadne a praští se, probouzí se na ostrově a vidí muže v ochranném obleku, jak ho odtahuje do bunkru. Muž se mu později představuje jako Kelvin Inman, je to ten americký voják, se kterým se setkal Sayid. Ten zasvětí Desmonda do mačkání tlačítka a nutnosti karantény na ostrově a píchání si séra každých 9 dní. Taky se dozvídá, že z instruktážního videa vystříhal kousky Radzinsky, jeho předchůdce, který spáchal v bunkru sebevraždu - prostřelil si hlavu brokovnicí. Ten také začal malovat mapu na protipožární dveře. Inman v kresbách pokračoval.

Inman mu později vysvětlí, že v bunkru je nějaký velký elektromagnet. Geologická vzácnost. Prý se stala nehoda, byl únik a teď se to nabíjí. Při každém stisknutí tlačítka se to zase vybije - dříve, než se to přetíží. Také Desmondovi ukázal zámek, odkud je pomocí klíče možno vyhodit celé zařízení do povětří.

Inman často chodí v obleku ven, ale Desmondovi nechce dovolit, aby šel někdy také. Prý tam musí být a mačkat tlačítko. Desmond ho jednou sleduje a vidí, jak si kus od bunkru sundává masku - jako by se žádného nakažení nebál. Sleduje ho dál a dojde až ke své plachetnici. Inman mu říkal, že tádnou loď nenašel, jen Desmonda, ale ukáže se, že ji našel a teď ji opravuje. Inman Desmonda při sledování přistihne a při potyčce se nešťastnou náhodou Inman praští o kámen a umře. Desmond utíká zpět do bunkru kde již 108 minut uplynulo, na počítadle jsou červené hyeroglyfy, počítač píše "System Failure" a vše se třese, jako by tam nějaky elektromagnet opravdu byl. Desmond zadá čísla a vše utichne. Později si vezme svoji knížku a vypadne z ní dopis od Pen, který mu psala do vězení a který říká, aby se nevzdával. Pak uslyší bouchání na poklop - je to Locke, který o smrti Boona křičí "udělal jsem vše, cos chtěl, tak proč mi to děláš?". Desmond pak rozsvítí světlo, které Locke uviděl.

Obrázky:

Foto1 Foto2

Odkaz:

http://www.uloz.cz/show/file/19235-lost_s02_e23.3gp

222-Tři minuty

222Flashback: MICHAEL
  Premiéra:EN17.5.2006 

                                                Popis:

V bunkru po nešťastných událostech dochází k prvnímu jasnému plánu, co podniknout. Jasné je, že se musí naše parta vydat do tábora Druhých zachránit Walta, ale nemohou se shodnout, kdy mají vyrazit a kolik jich půjde. Michael navrhuje, ať jich jde co nejméně, mají tak šanci podniknout překvapivý a nenápadný útok.

Na pláží ostatní přivítávají zpět Michaela a připravují pohřeb Any Lucii a Libby. Charlie a Claire se opět o něco sblíží díky vakcíně, kterou Charlie našel a věnoval pro Claire a Aarona. Charlie také zažívá dvě zásadní věci - Eko se přesouvá do bunkru a přestává pracovat na kostelu, díky Vincentovi potom Charlie nachází zbytky drog v soškách Panny Marie. Všechny je vzápětí nahází do moře.

Zatímco Eko sedí v bunkru a stará se o odpočet, Michael přesvědčuje Jacka, Kate, Sawyera a Hurleyho, ať vyrazí jen oni, nikdo jiný. Sayidovi je podezřelé, proč to Michael dělá a Jackovi se svěří s podezřením, že Michael možná z donucení povede všechny do pasti. Jack začíná Sayidovi věřit.

Během probíhající pohřbu potom dochází k nečekané události. Na obzoru se znenadání objevuje malá plachetnice mířící k pobřeží...

Postava flashbacku: MICHAEL


Poté co Michael uprchl z bunkru, vydal se podle instrukcí, které získal od Walta skrz počítač, směrem k táboru Druhých. Je ale velice brzy zajat jedním z nich a přiveden do tábora, který ale vypadá velice nuzně a jedinou podivnou věcí je další bunkr střezený dvěma strážemi. Michaela vyslýchá zřejmě vedoucí skupiny - žena jménem Klugh, ale Michael nic neřekne. K obratu dochází až po týdnu, kdy žena Michaelovi vysvětlí, že jeden z nich (Henry) byl trosečníky zajat a pokud ho Michael dovede přivést zpět, on i Walt budou volní. Michael souhlasí, jen pokud uvidí Walta. To se tak stane (ale jen na tři minuty), pak je ovšem Michael nucen splnit podmínky a přivést také do pasti zpět k táboru čtyři z trosečníků - Sawyera, Jacka, Kate a Hurleyho...

Obrázky:

Foto1 Foto2

Odkaz:

http://www.uloz.cz/show/file/19231-lost_s02_e22.3gp

221-Muž s vírou

221Flashback: MR. EKO
  Premiéra:EN10.5.2006 

                                           Popis:

Eko ve snu vidí Anu-Luciu a pak svého bratra Yemiho. Ten mu řekne, že mu Locke musí pomoct najít cestu k otazníku. Tím otazníkem zřejmě myslí místo na mapě, kterou Locke viděl na protipožárních dveřích, o které Eko ale neví. Jack, Locke, Sawyer a Kate zatím u bunkru najdou postřeleného Michaela a uvnitř mrtvou Anu-Luciu a postřelenou Libby ve vážném stavu. Michael jim řekne, že to udělal Henry, a že pak utekl. Když se ukáže, že Libby není mrtvá, Michael dostane strach, že něco prozradí. Zatím Jack pošle Sawyera pro heroin, jedinou možnost, jak Libby ulevit od bolesti. Pošle s ním ale Kate, aby zjistila, kde má Sawyer svou skrýš, kde jsou také zbraně. Kdyby Sawyer odmítl, Libby se neuleví. Sawyer tedy Kate vezme a ukáže se, že zbraně měl celou dobu na pláži pod svou postelí. Tam také narazí na Hurleyho, který stále na Libby čeká. Vezmou jej s sebou do bunkru. Tam se Libby na chvíli probudí a řekne "Michael", ostatní myslí, že se ptá, jestli je v pořádku. Pak zemře.

Eko s Lockem vyrazí na cestu, nejdříve podle mapy jednotlivých bunkrů, jak si ji Locke zapamatoval a načrtnul na papír. Cesta je dovede ke spadlému letadlu, ve kterém zemřel Yemi a později Boone. Tam se utáboří na noc. Lockovi se pak zdá sen, ve kterém také vidí Yemiho a ten jim naznačí, že by měli vylézt na útes. Eko tam vyleze a uvidí, že u letadla je kruh země, na které neroste tráva. Zjistí, že ji někdo úmyslně posolil a po prohledání najdou další bunkr. Jak se ukáže, je to stanice 5 - Perla, sledovací stanice. Uvnitř najdou obrazovky, jedna z nich ukazuje, co se děje v "jejich" bunkru - Labuti. Najdou i další instruktážní video, které prozradí, že účelem tohoto bunkru je sledovat lidi v jiných bunkrech, kteří všichni prý věří, že jejich úkol je nesmírně důležitý.

Po tomto zjištění Locke už nechce mačkat dál tlačítko, Eko ale říká, že je to důležité, vždyť to nemůže být náhoda, že tu našel svého bratra, a že bude tlačítko klidně mačkat sám. Vrátí se do bunkru. Kromě toho je v bunkru také počítač, který se právě ptá "Vytisknout log z tiskárny?" Locke zvolí "ano" a vyjede řada čísel, která jsou trochu jiná, než ty jejich. Také je tam funkční potrubní pošta, dle instruktážního videa používaná na odesílání popsaných zápisníků, do kterých měla služba zapisovat, co dělají členové ostatních bunkrů.

Postava flashbacku: MR. EKO


Ekův nadřízený v kostele jej přidělí na vyšetření zázraku. Nějaká dívka se prý utopila a pak obživla, když do ní patolog začal řezat při pitvě. Eko tomu moc nevěří, ale patolog vypadá poměrně důvěryhodně. Když přijede k dívce domů, její otec mu nedovolí se s ní sejít. Prý to zázrak nebyl, spadla do ledového horského jezírka a tak se jí metabolismus zpomalil a doktor udělal chybu, že to nepoznal. Dívčina matka je prý náboženská fanatička a ve všem hledá zázrak. Zároveň to prý dělá jemu naschvál, protože ten muž se živí jako jasnovidec - poté, co si o důvěřivých lidech něco zjistí, předstírá, že to zjistil díky svým "schopnostem". Říká, že on sám nejlíp ví, že zázraky neexistují. Eko tedy řekne v kostele, že k zázraku nedošlo. Na letišti cestou do Austrálie na něj ta dívka čeká a říká, že pro něj má vzkaz ze záhrobí, když byla mezi dvěma světy. Prý viděla Yemiho a ten říkal, že Eko je dobrý člověk, že i když Eko tomu nevěří, on ano. A prý se brzy setkají.

Obrázky:

Foto1 Foto2

Odkaz:

http://www.uloz.cz/show/file/19230-lost_s02_e21.3gp

220-Dva na cestu

220Flashback: ANA-LUCIA
  Premiéra:EN3.5.2006 

                                       Popis:

Jack a Kate objeví v džungli polomrtvého Michaela, ale ten okamžitě omdlí a nic nepoví. Dopraví ho proto do poklopu, kde leží několik hodin Michael v bezvědomí. Mezitím dojde k vyhrocení situace s Henrym. Ana-Lucia ho přijde navštívit a Henry ji v nestřeženém okamžiku napadne a snaží zabít. Jen díky včasnému zásahu Locka, který byl opodál, se podaří vše urovnat.

Hurley se snaží připravit pro Libby překvapení. Nejdříve zkouší ze Sayida dostat rádio, které by hrálo hudbu, poté se ovšem nechá přesvědčit, že výlet na romantickou pláž také není špatný. Jenže se mu to nepříliš povede, zabloudí a kromě toho vzal pouze polovinu věci. Libby však není zklamaná a jde pro pokrývky a víno, aby byl piknik dokonalý.

Ana-Lucia se snaží pomstít za napadení Henryho. Zkouší ze Sawyera dostat zbraň nejdříve domluvou, když to nejde, napadne. Celá věc ale skončí poněkud jinak a vyspí se spolu. Spokojený Sawyer ovšem netuší, že mu při odchodu vzala Ana-Lucia zbraň.

To zjistí až v okamžiku, kdy za ním přijdou Jack a Kate, kteří ho zádají o další zbraně. Michael se totiž probudil a pověděl jim o tom, jak objevil sídlo Druhých. Podle jeho vyprávění jsou prakticky neozbrojení, živí se jen rybami a ovocem a žijí ve stanech. Walta ani jiné děti Michael nenašel, ale myslí si, že jsou zavřené v dalším poklopu. Zatímco na pláži Sawyer zjišťuje nemilé překvapení, Ana-Lucia se s ukradenou zbraní pokusí zabít Henryho. Nedokáže to. Michael se nabídne, že to udělá místo ní, ale náhle obrátí zbraň proti ní a střelí ji. Zcela nečekaně přijde do poklopu Libby a Michael ji též střelí, ovšem už náhodně. Pak přijde do vězení za Henrym a vystřelí potřetí, tentokrát na svojí ruku...

Postava flashbacku: ANA-LUCIA


Poté, co Ana-Lucia zabila z pomsty muže, který se jí snažil zabít. Její matka - policejní kapitána - to vytuší a chce po Aně, aby se přiznala. Ta místo toho raději od policie odejde. Na letišti, kde později pracuje jako kontrolorka, se seznámí s Christianem Shepardem (neví ovšem jak se jmenuje ani že to je Jackův otec), který jí nabídne anonymní výlet do Sydney, kde prý potřebuje ochranu. Ana-Lucia po krátkém váhání souhlasí, ale z výletu se stane jen opilecký výlet, Jackův otec se jen jednou snaží dostat za svojí dcerou. Naštvaná Ana-Lucia ho opouští a vrací se prvním možným letadlem domů. Je to let 815...

Obrázky:

Foto1 Foto2

Odkaz:

http://www.uloz.cz/show/file/19229-lost_s02_e20.3gp

219-S.O.S

219Flashback: ROSE a BERNARD
  Premiéra:EN12.4.2006  CZ15.7.2007

                                           Popis:

Locke začíná pochybovat o nutnosti mačkat tlačítko v bunkru. Také si snaží vzpomenout, jak přesně vypadalo schéma (mapa) na protipožárních dveřích, které na chvíli zahlédl. Jack se rozhodl jít s Kate zpět do džungle, kde se setkali s vousáčem a Druhými, a nabídnout jim výměnu Henryho za Walta. Cestou se zapletou do jedné z pastí Rousseau a zůstanou na chvíli tělo na tělo viset v síti kus nad zemí. Sexuální napětí mezi nimi (a diváky) vzrůstá :-) Když se jim podaří vysvobodit, řekne Jackovi o tom, co viděli s Claire ve druhém bunkru - převleky a falešné vousy.

Bernarda štve, že se všichni vzdali záchrany z ostrova a rozhodl se dát na pláži dohromady velký nápis "SOS", který by mohly vidět letadla a možná i satelit. Přemlouvá ostatní, aby mu pomohli s kameny. Rose jeho proslov docela ošklivě sabotuje a ztrapní ho před ostatními. Když jde požádat o pomoc Eka s Charliem, dozví se, že staví kostel.

Rose se rozhodne Bernardovi přiznat, že léčitel ji neuzdravil, ale ostrov ano. Prý to cítila už od první chvíle, co je na ostrově. A proto se jí nechce pryč. Ukáže se, že Bernard chtěl tolik z ostrova, protože si kladl za vinu, že se tam s Rose vůbec dostali. Když se ale dozví, že Rose je na ostrově zdravá, už také nechce pryč. Co kdyby se tam "venku" nemoc zase vrátila?

Ještě se dozvídáme, že Rose viděla už na letišti Locka na vozíčku, a tedy ví, že se na ostrově také zázračně uzdravil.

Kate s Jackem čekají na Druhé, Jack je volá, ale zatím nepřicházejí. Zato se z džungle vynoří někdo, koho jsme už dlouho neviděli - Michael.

Postava flashbacku: ROSE a BERNARD


Vidíme, jak se 56-letý starý mládenec Bernard seznámil s Rose, když měla problémy s autem. Jak ji pak požádal o ruku jen o 5 měsíců později a jak mu tehdy Rose řekla, že umírá a doktoří jí dávají tak rok. Bernard ji vzal do Austrálie a teprve tam jí řekl, že tam jedou za nějakým zázračným léčitelem. Rose se to nelíbilo, nechtěla strávic své poslední týdny takto, ale Bernard se zjevně nechtěl vzdát. Léčitele ale něco na Rose vyděsilo. Prý používá energii, která na tom místě je, ale Rose potřebuje jiný druh energie. Bohužel jí nemohl pomoct a ona se rozhodla říct Bernardovi, že je vyléčená, aby se Bernard už nesnažil ji zachránit.

Obrázky:

Foto1 Foto2

Odkaz:

http://www.uloz.cz/show/file/19228-lost_s02_e19.3gp

218-Dave

218Flashback: HURLEY
  Premiéra:EN5.4.2006  CZ8.7.2007

                                               Popis:

Hurley a Libby se postupně sbližují, chodí spolu dokonce běhat. Hurley se během své dietní kúry nechá Libby přemluvit a ukáže jí svou tajnou skrýš zásob ze spižírny pod poklopem. Společně pak začnou všechny věci ničit. Hned se ale okolo nich objeví další trosečníci, kteří objevili padákem shozené zásoby s novým jídlem.

Hurley začíná být ze svého stavu na ostrově nepříčetný (popere se dokonce se Sawyerem) a začíná se mu zjevovat jeho kolega z bláznice - Dave. Pronásleduje ho všude po ostrově a nevypadá to, že by se jednalo jen o jeho představu. Dokonce spolu rozmlouvají a Dave se mu snaží vysvětlit, že všechno okolo něj (ztroskotání na ostrově) je jen jeho představa, výplod choré mysli, a že jsou oba stále v blázinci.

Mezitím v poklopu se Sayid snaží dostat z falešného Henryho informace, málem ho postřelí, ale v tom mu zabrání Ana-Lucia. Cestu k neznámému si nakonec najde zraněný Locke (chodí o berlích), který z něj během rozhovoru mezi čtyřma očima dostane informaci, že když byl Locke uvězněn pod dveřmi a měl být zadán kód, falešný Henry tak neučinil, pouze přihlížel, jak se zjevilo varování. O svých parťácích a svém účelu na ostrově se vyjadřuje velice nejasně.

Hurley je natolik ovlivněn Davem, že se chystá skočit z útesu, aby se mohl konečně ze svého snu probudit. V poslední chvíli mu v tom zabrání Libby, která ho přesvědčí, že ostrov je opravdu skutečný. Poprvé se políbí.
Postava flashbacku: HURLEY


Hurley vzpomíná na své dny v blázinci, kam se dostal poté, co přestal po nehodě mající za následek smrt několika lidí zcela komunikovat se světem a jen se přejídat. Nehodu dává za vinu sobě a své obezitě. Ačkoli je léčen psychiatrem, jeho stav není příliš dobrý. Jedinou útěchou pro něj je kolega Dave, kterýho ho povzbuzuje k nejrůznějším rošťárnám. Jak se ale ukáže, Dave je jen výplodem jeho fantazie, imaginární přítel, kterého si Hurley v blázinci vytvořil. Dokázal se ho však nakonec zbavit a objevil se znovu až na ostrově. Poslední zásadní věcí je zjištění, že Hurley, aniž by o tom věděl byl v bláznci společně s Libby....

Obrázky:

Foto1 Foto2

Odkaz:

http://www.uloz.cz/show/file/19227-lost_s02_e18.3gp

217-Cela

217Flashback: LOCKE
  Premiéra:EN29.3.2006  CZ1.7.2007

                                               Popis:

Locke je v bunkru sám s Henrym Galem a najednou něco zaslechne. Najde reproduktor, z něhož jde nějaký hlas, zvuk je bohužel plný šumu. Najednou hlas srozumitelně říká 7... 6... 5... 4... 3... 2... 1... a protipožární dveře v bunkru se zavřou. Jack prosí Henryho, aby mu pomohl dveře otevřou a Henry si na oplátku vymůže slib, že John za to nedovolí, aby mu ostatní ubližovali. Jack zase léčí. Claire má strach o Aarona, ale Jack říká, že je v pořádku. Libby se poranila o Ježovku a Jack jí řekne, ať si na to něco dá, ale Sawyer má všechny léky z bunkru. Hurley, Kate a Sawyer hrajou poker o ovoce. Dorazí k nim Jack, který je na cestě zpět do bunkru. Vypadá, že poker umí. Sawyer ho provokuje je v pořádku. Libby se poranila o Ježovku a Jack jí řekne, ať si na to něco dá, ale Sawyer má všechny léky z bunkru. Hurley, Kate a Sawyer hrajou poker o ovoce. Dorazí k nim Jack, který je na cestě zpět do bunkru. Vypadá, že poker umí. Sawyer ho provokuje, aby si zahráli, Jack souhlasí a vyhraje všechno ovoce. Sawyer jej hecuje dál, ať si zahrajou o něco pořádného, a tak Jack ve hře, kterou ostatní trosečníci sledují, vyhraje nad Sawyerem léky. Sawyer se jej ptá, proč si nevybral zbraně. Jack mu na to řekne "až budu potřebovat zbraně, seženu si je".

Zatím Sayid, Ana-Lucia a Charlie najdou hrob a nad ním v korunách stromů balón.

Locke s Henrym nadzvednou dveře, podstrčí pod ně krabici na nářadi a John začne podlézat. Krabice ale nevydrží a Locke je uvězněný, má probodlou nohu kusem dveří a nemůže tam ani zpět. Počítadlo se navíc blíží k nule a začne pípat. John zaúkoluje Henryho, aby prolezl ventilací a zadal čísla. Henry cestou spadne, praští se do hlavy a na chvíli omdlí. Když se probere, pokračuje, ale vypadá to, že to nestihne. Když je počítadlo téměř na nule, vše zhasne a rozsvítí se modré zářivky a John najednou na zdi vidí kresby se spoustou nápisů, které předtím nebyly vidět . Pak počítadlo přestane houkat a dveře se otevřou. Henry se vrátí, stihl čísla zadat a neutekl.

Kate narazí v džungli na Jacka a říká, že by se zašla do bunkru zase osprchovat. Jack jí napovídá, že voda je rozbitá a dostalo se do ní bahno, aby nešla do bunkru. Najednou vidí v džungli něco blikata najdou krabice se zásobama, které spadly s padáky. Narazí tu taky na Sayida, Charlieho a Anu-Lucii, kteří jim řeknou, že našli balón.

Všichni dorazí do bunkru, kde Henry pomáhá Lockovi s jeho zraněním. Začnou na něj mířit a on říká, co se děje, copak nenašli balón? Našli, i hrob, ale Sayid stále nevěřil, tak vykopak z hrobu mrtvolu a nebyla to žena, ale muž s identifikační kartou dokazující, že ten muž byl Henry Gale.

Postava flashbacku: LOCKE


Locke plánuje požádat Helen o ruku. Ta najde v novinách zmínku, že Johnův otec zemřel. Jdou mu na pohřeb. Nedlouho poté si na Johna počká jeho otec a vysvětlí mu, že svoji smrt zinscenoval, aby utekl před dvěma muži. Ty prý podvodem připravil o 700 tisíc, které má v bance, ale oni před bankou pořád hlídají. John je má vyzvednout a přivézt otci do hotelu, 200 tisíc si pak bude moct nechat.

Ten je nejdřív proti, nakonec ale do banky jde a peníze vyzvedne. Doma na něj čekají dva muži, kteří se ptají, jestli neviděl od smrti náhodou svého otce a co to má v tašce. Ale John řekne, že otce neviděl a v tašce peníze nemá. Helen se ho pak ptá, jestli lhal, a John řekne, že ne.

Locke odveze peníze otci do hotelu, tam jej ale sleduje Helen a je rozčilená, že jí lhal a že si nakonec přece vybral svého otce před ní. John ji v zoufalství požádá o ruku hned, ale ona odmítne a odjede.

Obrázky:

Foto1 Foto2

Odkaz:

http://www.uloz.cz/show/file/19225-lost_s02_e17.3gp

216-Celá pravda

216Flashback: SUN a JIN
  Premiéra:EN22.3.2006  CZ24.6.2007

                                             Popis:

Jin je na Sun trochu krutý, když ji načapá v zeleninové zahradě samotnou. Říká, že je to nebezpečné když ji odtamtud už jednou unesli a vytrhá jí rostliny vztekle z půdy. Sun jde sama na pláž a udělá se jí nevolno. Jde za Sawyerem a vyptá si od něj těhotenský test, spolu s Kate počká na výsledek a ten je pozitivní. Jde pro potvrzení za Jackem a ten jí řekne, že je to téměř stoprocentní.

Jin zatím zase zasazuje rostlinky v Sunině zahrádce zpět, protože má výčitky. Sun mu pak řekne, že je těhotná a že to on nemůže mít děti, ne ona, ale že ona s jiným mužem nebyla. Jin řekne, že pak je to tedy zázrak, a má radost.

Locke zajde za Anou-Lucií, aby jim pomohla vyslýchat Henryho Galea,a by zjistili, jestli patří k Druhým. Jackovi o tom řekne až pak. Ana Henryho požádá, aby jí nakreslil mapu k balónu a ten jí ji skutečně nakreslí. Se Sayidem a Charliem se vypraví balón hledat. Cestou se Ana Sayidovi zničehonic omlouvá za nehodi, při které zastřelila Shannon. Sayid říká, že jen bránila své lidi a že to ve skutečnosti Druzí můžou za Shannononinu smrt. A že jestli zjistí, že Henry k nim patří, bude třeba "něco udělat". Když dorazí na místo, které ukazuje mapa, balón tam není. Ale Ana říká, že musejí ještě prohledat okolí.

Zatím v poklopu Locke přivede Henryho na snídani, aniž by to předem řekl Jackovi. Henry je hned zvědavý, na co je tam počítač a kde vzali cornflakes. Taky se prořekne, že Aně namaloval mapu k balónu a když vidí, že jsou Locke s Jackem překvapeni, říká, že mají zjevně mezi sebou nějaké problémy a také, že kdyby byl jeden z Druhých, asi by nalákal pomocí mapy Anu do nějaké léčky...

Postava flashbacku: SUN a JIN


Jin by chtěl dítě, ale už delší dobu se se Sun snaží a nic, a tak jdou k doktorovi. Ten jim řekne, že Sun nemůže mít děti a Jin se rozčílí, proč mu o tom neřekla už před svatbou.

Sun se chodí učit anglicky k muži, díky kterému se seznámila s Jinem - tomu, co je rodiče chtěli dát dohromady a Sun se líbil, ale on to použil jen jako zástěrku pro rodiče, protože byl zamilovaný do nějaké američanky a nechtěl, aby to ještě věděli.

Na ulici dožene Sun znovu její gynekolog a řekne jí, že co řekl nebyla pravda, že to Jin nemůže mít děti, ale že se mu to bál říct, protože pracuje pro jejího otce a určitě by mu podpálil ordinaci nebo něco podobného.

Obrázky:

Foto1 Foto2

Odkaz:

http://www.uloz.cz/show/file/19224-lost_s02_e16.3gp

215-Mateřská dovolená

215Flashback: CLAIRE
  Premiéra:EN1.3.2006  CZ17.6.2007

                                                   Popis:

Claire začíná být zoufalá. Její syn Aaron má horečku a vyrážku. Ačkoliv ji Jack utěšuje, že je to pro novorozence normální, Claire se nenechává přesvědčit a tvrdí, že jedinou záchranu pro něj představuje lék, na který si Claire začíná rozpomínat z doby, kdy ji unesl Ethan a kdy ztratila na 2 týdny paměť.

Protože se chce Claire dozvědět, co se jí během osudných dvou týdnu stalo, vyhledá pomoc Libby, která se živí jako psycholožka. S její pomocí se jí podaří rozpomenout na dobu, kdy byla v zajetí Ethana. Rozhodne se okamžitě jednat a spolu s Kate a také Danielle, která se v táboře objeví, se společně vydávají do džungle najít místo, kde ji Ethan držel.

Mezitím v bunkru Jack a Locke stále drží nového vězně, i když oba dva začínají o jeho (ne)vině pochybovat. Návštěvy vězně se domáhá také Eko, který se o jeho existenci náhodou dozví. Podaří se mu Jacka přesvědčit, během rozhovoru s vězněm se však Eko jen vyzpovídá ze svých zážitků z ostrova, kdy v sebeobraně zabil dva z Druhých. A Locke je čím dál tím více nejistý...

Mezitím Claire, Kate a Danielle objeví vchod do dalšího bunkru, kde byla Claire držena. Claire se sice pamatuje, že byl plný vybavení, ale nyní je prázdný, žádná stopa po údajném léku, který Claire hledala. Jediným vyřešeným problémem je tak dávné setkání Claire a Danielle, ukáže se, že to byla právě Danielle, která těsně po uprchnutí z Ethanova vězení dopravila Claire až k táboru. Claire řekne Danielle o vzpomínce na dívku, která by mohla být její dcerou. A Aaron se v táboře přesně podle Jackovy předpovědi dostává z nejhoršího...

Postava flashbacku: CLAIRE


Poté, co byla Claire unesena Ethanem, byla dopravena do trosečníkům zatím neznámoho bunkru, kde jí Ethan coby "doktor" vpichoval neznámé sérum. Drogami omámená Claire se zajetí nevzpírala, naopak Ethanovi slibovala, že se svého budoucího potomka klidně vzdá. V podzemním bunkru se však náhle objeví neznámá mladá dívka, která Claire těsně před tím, než se neznámí lidé v bilých pláštích rozhodnou vzít Claire její dítě, pomůže utéct. Podle věku to vypadá, že se jedná o dávno ztracenou dceru naší staré známé Danielle...  

Obrázky:

Foto1 Foto2

Odkaz:

http://www.uloz.cz/show/file/19221-lost_s02_e15.3gp

214-Jeden z nich

214

Flashback: SAYID
  Premiéra:EN15.2.2006  CZ10.6.2007

                                              Popis:

Do tábora přichází Danielle Rousseau a odvede Sayida na místo, kde je svázán nějaký muž, který tvrdí, že je z Minnesoty, Danielle ale říká, že je to jeden z Druhých. Když ho Sayid odváže, snaží se utéct a Danielle jej postřelí šípem. Odnesou ho do bunkrua když ho Jack ošetří, Sayid se z něj rozhodne dostat pravdu. Zamkne se s ním do bývalého skladu zbraní a přesvědčí Locka, aby změnil kombinaci, aby mu Jack nemohl zabránit. Muž tvrdí, že byl s manželkou na cestě přes Atlantik v horkovzdušném balónu a že ztroskotali na ostrov před 4 měsíci. Před 3 týdny prý jeho žena onemocněla, nejdříve horečka a nakonec zemřela. Sayid jej vyslýchá ohledně každé podrobnosti a nakonec se z něj mučením snaží dostat pravdu. Jack se zatím z Locka snaží dostat kombinaci, aby Sayidovi v mučení zabránil. Blíží se chvíle, kdy je třeba zadat kobinaci, aby se obnovil odpočet a Jack Lockovi zabrání to udělat, dokud mu neotevře dveře do skladu zbraní. Locke mu nakonec otevře, ale nestíhá tak úplně zadat kombinaci včas a počítadlo na moment dojede do nuly, takže Locke vicí, jak se tam objeví červené symboly - egyptské hieroglyfy.

Sayid je nakonec přesvědčen, že muž mu lže a je to jeden z Druhých. Charliemu na pláži prozradí, že to ví tak, že necítí vinu za jeho mučení, ale tomu by Jack neuvěřil.

Sawyera trápí hluk z džungle, který dělá malá žába. Jin se s ním nechce ani bavit, tak ji jde hledat sám a v džungli narazí na Hurleyho, jak se živí ze svých tajných zásob z bunkru. Aby to Sawyer neprozradil ostatním, Hurley mu jde pomoct najít žábu. Když ji najdou, Sawyer ji nemilosrdně rozmáčkne v dlani.

Postava flashbacku: SAYID


Když američané vpadnou do Iráku, Sayid je přinucen dělat jim překladatele a nakonec jej velící důstojník dokonce přesvědčí, aby mučil jiného iráckého vojáka a dostal z něj informaci, kde je nějaký americký pilot.

Mučením zjistí, že americký pilot byl zabit, i kde je pohřben, a řekne to američanům. Ti nakonec odjíždějí a nechají Sayida jít, velitel, co ho přiměl k mučení, mu za spolupráci ještě zaplatí.

Obrázky:

Foto1 Foto2

Odkaz:

http://www.uloz.cz/show/file/19217-lost_s02_e14.3gp

 



 


















 Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek